Tarihçe

1984 yılında inşaat mühendisi, işadamı Cevdet Baskın’ın bölgede mimari estetiğe sahip ve mühendislik tekniğine uygun yapı yapmak motivasyonu ile inşaat sektörüne girmesiyle Baskın A.Ş.’nin temelleri atılmış oldu.  Kurulduğu günden bu yana yarım milyon metrekareye yaklaşan inşaatı tamamlayan Baskın A.Ş, bugün bölgesinde saygın, güvenilir ve konutta yaratıcı, farklı çözümler sunan öncu bir kurum halini almıştır.
 
Farklı yaşam tarzları ve gelir gruplarına hitap eden yapılarla bölgedeki konut sektöründe varlığını koruyan Baskın A.Ş., geliştirdiği projelerin her birini bulunduğu çevrenin yapısına uygun olarak tasarlar. 1998'de yaşanan Ceyhan depreminin ardından bölgede bahçeli, az katlı, villa siteleri talebini karşılamak üzere Baskın A.Ş. 86 villalık, sosyal merkezi, oyun parkları, spor sahaları, yüzme havuzu hazır  Eczakent Villa Sitesi’ni ve hemen ardından 15 villalık yeşil alanları, sosyal tesisi ve yüzme havuzu ile birlikte Baskın Vadi Villa sitesini tasarlayıp, uygulamıştır. Her iki villa sitesi de Baskın A.Ş. mimarları tarafından peyzaj, çevre düzenlemeleriyle bir bütün olarak tasarlanmış, kaliteli işçilik ve malzemeler kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Eczakent ve Baskın Vadi Konutları, bölgede uygulanan villa siteleri arasında en nadide örnekleri teşkil etmekte ve muadil sitelere örnek olmaktadır.
 
Baskın A.Ş., villa ve lüks konut inşaatında sergilediği farklı mimari yaklaşımları 2003-2007 yılları arasında orta gelir grubu için Kuzey Adana’da geliştirdiği Platin, Safir ve İnci evlerinde de uygulamış, lüksün bir ayrıcalık değil bir hak olduğu iddiasını sürdürmüştür. Kentin gelişmekte olan bölgelerinde yaptığı bu projelerle, Baskın A.Ş. sadece ev sahibi olmak isteyenlere en kaliteliyi sunmakla kalmamış, gayrimenkul yatırımcılarına da bölgede en iyi yatırım fırsatını yaratmıştır.
 
Dünün Adana’sı, Reşatbey’in çeşitli bölgelerinde 200 konutluk projeleri, Sanatçılar Parkı’nda butik 10 konutluk Gülen Evleri’ni, bugünün Adana’sı Kuzey Adana’da 150 konutluk projeleri, yarının Adana’sı Kabasakal’da15 villalık Baskın Vadi Villaları ve 86 villalık Eczakent Villa Sitesi'ni tamamlayan Baskın A.Ş., geleceğe güvenle bakarak konut sektöründe ilerliyor.